Co nesmí chybět na každé zahradě?

Mnoho lidí vlastní zahrady, většinou za domem kde je zahrada izolovaná od vnějšího světa, především silnic a okukujících kolemjdoucích. Zahrad je několik druhů avšak mezi nejznámější patří zahrady Francouzské, Italské, Čínské, Antické, Getsemanské, Americké, Holandské, Kanálské a samozřejmě také Zoologické 🙂

Já například vlastním zahradu, kterou mám od domu dále než 50m, není to příliš daleko, ale vyplatilo se zakoupit takovou pracovní boudu, kde mám pracovní nářadí, abych ho nemusel nosit z domova těch 50m. Zahradu nemám oplocenou, takže je riskantní ho nechat jen tak povalovat, i když nebylo příliš drahé. Mezi nejdražší výbavu patří pily, které využívám nejčastěji a do nich jsem zainvestoval více peněz.

Můj otec to dělal tak, že si vždy zahradnické potřeby půjčil od souseda, který měl opravdu pestrý výběr mezi pilami, lopatami, dokonce měl i motyčky, nic se ale nevyrovnalo tomu, jaké měl rýče!

Měli bychom si před založením zahrady uvědomit kolik na ni budeme mít času a podle toho ji také vytvořit. Já, ačkoliv jsem vyrostl v hospodářské rodině, která patřila k pracovní třídě a měla vlastní hospodářství, aby si přilepšila, tak jsem musel pomáhat při orbě, udržování zahrad (máme 2) apod. Nyní se chci pomalu od takto rozsáhlého hospodářství odprostit a spíše mít lehce udržovatelnou zahradu, kde naleznu od všeho trochu. Vím totiž že na to už nebudu mít tolik času jako tomu bylo v dobách minulých.