Dejte staré a oprýskané fasádě novou tvář! Jak na to?

Fasáda je vizitkou každého domu. Už podle samotného vzhledu fasády si všichni dělají první názor na celou stavbu i její obyvatele. Špinavá, zašlá a oprýskaná fasáda rozhodně nepůsobí elegantně natož reprezentativně. Vraťte fasádě její krásu a půvab. Jak na to? Svépomocí a bez profesionální techniky dosáhnete dokonalého výsledku jen velmi těžko. Rozhodně tedy doporučujeme obrátit se na specializované společnosti v tomto oboru. Jak postupovat?

Ze všeho nejdříve vyčistit pomocí pískování

Pískování neboli tryskání povrchů je pro vyčištění fasád ideální metodou. Jedná se o technologii, kdy je plocha čištěna za pomoci vody a suchého abraziva. Právě směs vody a písku zaručí dokonalé vyčištění plochy od prachu, pylu, ale také od bahna i jiných nečistot. Důležité ale je, abyste si nejprve dobře promysleli, jakou technologii zvolíte. Proces pískování totiž lze provádět hned několika způsoby. Záleží na použitých technologiích. Každá technologie má jinou účinnost.

vyskovestavby.cz_tryskani-piskovani-ars_cz_01

Jaké technologie se využívají a která je nejlepší?

U všech technologií pískování pro čištění fasád se využívá voda a suché abrazivo. Rozdíl je ale ve způsobech, jak jsou jednotlivé složky smíchány. Mezi méně vhodné a starší technologie se řadí systémy, při kterých jsou složky míchány až těsně před aplikací. Tedy když je do proudu sušeného abraziva přidána voda až v koncové trysce nebo když je do vodního paprsku přisávána směs písku. Ideální variantou je, když je směs písku s vodou unášena proti otryskávané ploše proudem stlačeného vzduchu. Jak vypadá odborné čištění pomocí této technologie, se můžete dozvědět ZDE.

vyskovestavby.cz_tryskani-piskovani-ars_cz_02

Po vyčištění ještě opatřit nátěrem

Po důkladném vyčištění uvidíte, že se vaší fasádě vrátí její přirozená krása. Abyste ale celý proces nemuseli znovu opakovat za pár měsíců, je dobré opatřit fasádu některým ze speciálně vyvinutých nátěrů. Nátěry fasád mají také odlišné funkce. Některé nátěry slouží jako ochrana proti mechanickému znečištění, výskytu hub, mechů a plísní. Antigraffiti zabrání tvorbě graffiti na vašem domě a usnadní případné čištění.