Jak pojistit nemovitost?

Jste majitelem firemní stavby, bytu, rodinného domu nebo rekreačního objektu? Pokud nemáte řádné pojištění, vystavujete se velkému riziku a zakládáte si na finanční problémy. Stačí jedna živelná pohroma, při které dojde k poničení střechy a jako následek bude narušena statika budovy. Hrozí i mnoho jiných událostí. Náhle budete potřebovat finance na opravy. Vyplaceny vám budou jedině skrze pojistku. Jak se správně pojistit a kde?

Pojištění nemovitosti jako základ

Pojištění nemovitosti by mělo být vlastní každému majiteli nemovitosti, protože je jedinou ochranou a jistotou, že v případě škody dostanete finanční náhradu. Důležité je, aby pojištění nemovitosti bylo uzavřeno na jméno majitele nemovitosti. Pokud není, nebude mu náhrada škod vyplacena. Více se na toto téma dozvíte zde.

Pojištění nemovitosti kryje škody, které vzniknou na nemovitosti a přilehlých stavebních součástech, rostlinných kulturách, anténních, rozhlasových či optických systémech aj. vlivem:

  • živelné pohromy
  • nepředvídatelných událostí jako je přepětí v síti, prasklé vodovodní potrubí
  • vloupání
  • vandalismu

Ročně na pojištění zaplatíte několik tisíc korun, záleží na podmínkách smlouvy, velikosti nemovitosti i lokalitě, kde se nachází.

vyskovestavby.cz_online_ergo_cz_01

Další možnosti pojištění

Kromě pojištění nemovitosti se vyplatí si sjednat pojištění bytu či rodinného domu v podobě pojištění domácnosti. To se vztahuje na věci nemovité a dokonce také na cennosti a peníze, které máte doma či na domácí zvířata. Jak přesně toto pojištění funguje? Přečtěte si tyto časté dotazy k pojištění domácnosti.

vyskovestavby.cz_online_ergo_cz_02

Jak a kde výhodně sjednat?

Cena pojištění se stanovuje na základě odhadu znalce nebo dle velikosti obytné plochy. První varianta je zdlouhavější. V obou případech je třeba myslet na to, abyste pojistku jednou za několik let aktualizovali. Pojišťovna by vás na možnost aktualizace měla upozornit. Je to z toho důvodu, abyste na pojištění neplatili zbytečně moc nebo málo. V současnosti se vyplatí si pojistit byt online. Vyřízení všech náležitostí zabere jen několik minut času a pojišťovny nabízí bonusy a slevy. Nejste-li pojištěni, přestaňte riskovat a vyřiďte si pojištění ještě dnes!