Jak vymalovat studentský pokoj?

Čeká vás malování pokoje vašeho potomka, kterému je „náct“? Nezávidíme vám. Studenti jsou nároční a jejich představy a přání se mění ze dne na den. Zařídit studentský pokoj k naprosté spokojenosti dítka je vskutku náročné, ale na druhou stranu ne nemožné. V tomto článku vám prozradíme, jaké barvy jsou do studentského pokoje správnou volbou. Skvělé tipy nám prozradili natěrači a malíři Pardubice z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Na názoru vašeho dítěte záleží

Pro dospělého člověka je mnohem jednodušší vymalovat obývací pokoj než studentovo království. Pokud si opravdu nevíte rady, zeptejte se na názor člena domácnosti, který bude danou místnost využívat – vašeho potomka. Budou-li vaše představy odlišné, snažte se dojít ke kompromisu. A nezapomeňte na to, že nejde jen o barvu zdí, jako spíše o celkové sladění výmalby s nábytkem.

Tip: Řemeslníci z firmy sádrokartony Pardubice zdůrazňují význam penetrace před výmalbou sádrokartonového povrchu. Bez penetračního nátěru jen těžko dosáhnete požadovaného odstínu a navíc hrozí riziko nevzhledných fleků.

Jak vymalovat pokoj pro chlapce?

Kluci nebývají příliš nároční, ale i tak mají určité požadavky, které byste měli respektovat. Typicky „klukovskou“ barvou je modrá a její odstíny. Krok vedle neuděláte ani v případě zelené, šedé nebo kombinace bílé a světle hnědé.

vyskovestavby.cz_Remeslnici_Ekomplex_01

Jak vymalovat pokoj pro dívku?

Malíři a natěrači Pardubice uvedli, že v posledních letech si dívky nejvíce oblíbily pastelové barvy. Letí růžová, červená, žlutá a fialová, která představuje jakýsi kompromis mezi dětským a dospělým pojetím pokoje. Velkou výhodou fialové je i její schopnost harmonické kombinace s mnoha dalšími odstíny. Vypadá dobře vedle růžové, modré nebo zelené.

vyskovestavby.cz_Remeslnici_Ekomplex_02

Doplňky v hlavní roli

Chcete svému dítku dokázat, že nepatříte do „starého železa“ a vyznáte se v moderních trendech? V tom případě studentský pokoj vyšperkujte trendy doplňky v podobných odstínech jako je výmalba. Chlapci uděláte radost stylovou nástěnnou dekorací, dívce zase pěkným povlečením v příjemném odstínu. Inspiraci hledejte na webu, je jí tam spousta!

RADA: Nezapomeňte na pokojové rostliny – právě ty totiž ve studentském pokoji často chybí!