Krb – elegantní a účinné vytápění

Jak se říká, oheň je dobrý sluha, ale špatný pán. Ve světle tohoto rčení by se mohl někdo domnívat, že s ohněm je lepší si nezahrávat, a proto je bezpečnější vytápění plynovým ústředním topením. Ovšem, když si spočítáte, kolik peněz každý rok protopíte plynem a kolik byste ušetřili, kdybyste používali k topení krb, kamna či kotel, často jsou počáteční obavy přehodnocovány. Topení tuhými palivy se totiž finančně opravdu vyplatí.

Jste-li romantik, určitě oceníte nezaměnitelnou atmosféru praskajícího dřeva v kamnech, hučení ohně a pozorování dovádění plamenů, které olizují sotva přiložená polínka. Nepořádku z otevřeného ohně se již dnes bát vůbec nemusíte, dnešní krbová kamna jsou uzavřená, takže neucítíte žádný zápach a nebudou vás trápit žádné saze ani prach v místnosti.

 

Krbových kamen existuje hned několik druhů, mrkněte na www.levne-krby.eu a vyberte si. Krbová kamna si můžete pořídit klasická, litinová, s výměníkem či kachlová. Potom již záleží na vašem vkusu, která kamna se vám lépe hodí do interiéru. Výhodou klasických kamen je estetická propracovanost, takže budou jedinečným prvkem ve vašem obývacím pokoji či hale.

Litina je naprosto univerzální a při výrobě krbových kamen nepostradatelný materiál. Díky své schopnosti akumulovat a sálat teplo po dlouhou dobu se používá již velmi dlouho. Litina se pyšní vynikající výhřevností, díky které jsou krbová kamna schopná vyhřát libovolné prostory vaší rozsáhlé domácnosti. Krbová kamna s výměníkem jsou velmi výhodná, protože je možné je připojit na systém ústředního topení a vytápět tak i okolní místnosti.

Pořiďte si i vy ekonomicky výhodné vytápění splňující i ty nejpřísnější normy. Pokud chcete něco extra, Levne-krby.eu vám nabízí kachlová krbová kamna. Díky použitým materiálům dosahují jedinečných tepelných vlastností, vysoké účinnosti a výhřevnosti. Design kachlového obložení je originální a dodá vašemu interiéru jedinečný nádech.