Mobilheim, to je levný mobilní dům

Mobilheimy neboli mobilní domy jsou v dnešní době opravdu v kurzu. Určitě i proto, že mohou mít mnoho způsobů využití. Potřebujete rekreační chatu, příbytek pro rybaření, do kempu, ubytování na stavby, kancelář nebo třeba celoročně obyvatelný prostor? Na výběr je ze sezónně obývaných mobilních domů, celoročně obývaných a v neposlední řadě také z těch, které jsou zateplené.

Mobilheim skýtá výhody standardního bydlení i pohodlí a zároveň dává možnost svobody cestovat s ním na všelijaká místa.

Náklady na provoz i údržbu jsou přitom minimální. Můžete si koupit moderní mobilheim, který je již vybavený a má k dispozici kuchyňskou linku se spotřebiči, sedačku v obýváku, disponuje dvěma ložnicemi a v koupelně nechybí vana. Zároveň může mít také centrální topení a plastová okna.

Pokud máte zvláštní přání a představy, není problém nechat si jeden vyrobit pro Vás přímo na míru.

Pokud Vám naopak nejde o luxus a nechcete utratit moc peněz, můžete si pořídit nějaký z druhé ruky.

Výhody jsou nesporné. Například nemusíte řešit stavební povolení, neplatíte daň z nemovitosti, jeho nákup je otázkou dní a pokud víte, co chcete, tak možná i hodin. Pořizovací náklady jsou oproti standardnímu bydlení minimální, a obzvlášť pokud si vyberete dům, který není nový. Další obrovská výhoda je obsažena v jeho názvu a tedy ta, že je mobilní. Pokud jste tedy např. vášnivým rybářem, můžete si ho vozit s sebou skoro kamkoli.

Podívejte se, jaké výhody má mobilheim – mobilní chata pro rybáře.

Oproti tomu, pokud chcete dům trvaleji obývat, je dobré mít přístup k vodě, plynu, elektřině. Ideální je tedy mít ho na svém vlastním pozemku s potřebnými přípojkami.

mobilheim chata

Protože je pro Vás mobilheim investicí, určitě budete přemýšlet o jeho pojištění. To je trochu problém. Většina pojišťoven má jako podmínku k jeho zajištění to, že bude na pevných základech, budete tedy nuceni zbavit ho jeho mobility.

Pokud o jeho koupi uvažujete, není nic jednoduššího, než se poohlédnout po aktuální nabídce. Ta je ve velké míře dostupná na internetu.