Nové byty

Poptávka na trhu s nemovitostmi se v letech 2008-2009 kvůli finanční krizi dostala skoro na bod mrazu. Developeři se snažili jít s cenami co možná nejníže, ale domácnosti i firmy šetřily vlastní náklady, kde se dalo a hypotéka či úvěr byly kvůli nejisté situaci na trhu potenciální tikající bombou. Již v roce 2011 začal zájem o nemovitosti stoupat, ať už za účelem pořízení vlastního bydlení, či volbou bytu jakožto investičního instrumentu. S projekty nových bytových sídlišť jako by se „roztrhl pytel“. Největší počet developerských projektů však najdeme bezpochyby v Praze a jejím blízkém okolí.

Praha, jakožto hlavní město, bylo vždy místem atraktivním, kde přibývají nové byty Praha každým dnem. Dnešní dozvuky ekonomické krize jí na atraktivitě stále přidávají. Exkluzivita místa však také znamená vyšší ceny bytů. Nový byt za cenu pod milion v některé z částí Prahy bez nějaké výhodné slevy či exkluzivní nabídky, rozhodně neseženeme. Byty s nejmenší možnou plochou, garsonky (1+kk), se většinou pohybují částečně nad touto hranicí a to spíše v okrajových částech Prahy.

sekyra_01

Pokud si přejete byt v centru, nebude to zrovna levná záležitost, ale pokud budete trpěliví, věřte tomu, že se naskytne nějaká vhodná příležitost. Velikým překvapením jsou nové byty Praha 4, které se stávají čím dál tím víc perspektivní! Pokud Vám nevadí dojíždění, pak je rozumné se porozhlédnout v okolí, kde najdeme dobře zařízené byty za velmi pěkné ceny.

sekyra_02Ať už byt, či řadový domek, rozhodně se vyplatí vytrvalost a dobré zvážení před koupí. Za zbrklost můžete zaplatit několika splátkami navíc, které byste mohli ušetřit v případě vyčkávání a porovnávání. Samozřejmě je také nutno rozpoznat tu pro Vás nejvhodnější chvíli, a pokud se Vám cena bude opravdu zamlouvat, rozhodně neváhejte s koupí. Posledním překvapením jsou nové byty Praha 9, které si Vás omotají kolem prstu. Tato lokalita je velmi žádaná a to jak pro koupi již dostavených projektů, tak pro možnost výhodné koupě pozemku s možností výstavby vlastního bydlení.