Ozdobte si zahradu krásným růžovým obloukem

Máte pocit, že vaší opečovávané zahradě stále něco chybí? Možná to chce oživení v podobě zahradního oblouku porostlého nádhernou popínavou růží. Nejen, že to bude perfektně vypadat, ale navíc to vaši zahradu i úžasně provoní. Efektně by takový oblouk vypadal zejména u vstupu do zahrady.

Přivítejte hosty romantickou bránou z růží

Zahradní oblouky a vchodové obloukové pergoly od firmy Renegad.cz jsou vyrobené z kvalitní oceli, či masivního dřeva. Jejich instalace a montáž je velice snadná. Ocelové oblouky je možné zapustit do země, čímž je zajištěna jejich perfektní stabilita a odolnost vůči větru a dalším nepříznivým vlivům počasí. Nesmíme zapomenout ocenit jejich designovou propracovanost, moderní vzhled a nadčasovost.

Nejen růže ozdobí chladný kov

Zahradní oblouky jsou sice původně určené k podpoře popínavých rostlin, ale pokud se vám líbí zdobené kovové oblouky holé, můžete je na své zahradě nechat tak, jak jsou. I tento tmavý, kovový prvek dodá vaší zahradě nový rozměr. Chcete-li jej nechat zarůst, pak můžete zvolit buď už zmíněné růže, nebo třeba plaménky, zimolezy, vistárie, či jasmín nahokvětý. Úponkaté rostliny (plaménky, réva) se k oblouku přichytí sami vlastními úponky, ty ostatní je nutné zprvu k oblouku vyvázat.

Než zahradní oblouk na růže definitivně umístíte na zahradu, rozmyslete si, kterou rostlinou ho necháte obrůst. Je totiž důležité si nejdříve zjistit, jaké nároky ta konkrétní rostlina má. Některým (vistárie) se lépe daří na jižní straně, kde jsou celý den na slunci. Jiné (hortenzie a zimolezy) mají radši polostín na severní straně domu.

Pokud chcete z oblouku na popínavé rostliny udělat přímo vstup na zahradu, můžete si rovnou koupit ten s vestavěnými dvířky. Spojíte tak užitek a dekoraci v jedno. Odlište svoji zahradu od ostatních ve vaší ulici. Originalita se dnes obzvlášť cení.