Výškové stavby

Tokio věž
Japonsky „Tōkyō tawā“, byla postavena roku 1958 podle vzhledu Eifelovy věže v Paříži. Její výstavba stála 2.8 miliard JPY. Váží asi 4000 tun, což je extrémně málo oproti 10.100 tunové Eiffelovo věži. Výška Tokio věže je 333 m, což jí dělá o 9 metrů vyšší než je Eifelova věž v Paříži. Kvůli vzdušným bezpečnostním předpisům je věž natřena na bílo červenou barvu. Mnohem krásnější se tedy stává od soumraku do půlnoci, kdy se rozzáří oranžovými světly. Při speciálních událostech se věž rozsvítí i v jiných barvách, například do fosforově zelené.

Věž slouží především jako rádiový a televizní vysílač, ale je také známým návštěvním místem turistů. Často na ni však padá kritika kvůli nevhodnému umístění, předraženým službám, kterých je zde mimochodem velmi málo.

V prvním patře nalezneme akvárium, ve kterém plave kolem 50.000 ryb. Ve třetím patře můžete navštívit museum voskových figurín a přitažlivou „procházku“ zvanou Mysterious. Čtvrté patro zaujímá umělecká galerie Trick. Zde se také můžete pokochat pohledem na město Tokio ze 150 metrové výšky. Ti odvážnější a náročnější by si neměli nechat ujít nejvyšší navštívitelné patro v 250 metrové výšce, kde se jim naskytne 360° výhled na město a okolí. Když je jasné počasí, jde vidět dokonce i hora Fuji.