Zahradní skleníky a jejich výběr

Vybíráte skleníky? Potom je dobré věnovat jejich výběru skutečnou pozornost, jelikož jedině tak budete mít jistotu, že vybíráte skutečně správně. My vám aktuálně pomůžeme s výběrem těch správných.

A to hlavně ve chvíli, kdy hledáte především levné skleníky, ale s jistotou, že rozhodně splní požadavky na svou celkovou kvalitu, se kterou bude zahradní skleník jako takový přímo spojený.

Doporučujeme skleníky z polykarbonátu

Zaměřme se nejprve na materiál, ze kterého jsou vyráběny. Obvykle jsou složením jak samotné konkrétní konstrukce, tak i následné výplně. Už dávno to však není sklo, jelikož hitem jsou dnes velmi oblíbené levné skleníky z polykarbonátu. Ty spolu s nejčastěji hliníkovou konstrukcí nabídnou pevnost, dlouhou životnost, ale stejně tak i celkovou odolnost. I proto dnes skleník polykarbonát zcela na plné čáře téměř eliminoval klasická skleněná řešení.

Desky z polykarbonátu mohou mít různou velikost

Že je ideální zaměřit se na polykarbonátové skleníky, to již víte. Důležité je také myslet na to, že samotné polykarbonátové desky, které nahrazují sklo, mohou být o různé tloušťce. Klasikou by měly být alespoň 4 milimetry, ale pokud hledáte větší kvalitu, není problém ani řešení šestimilimetrové, které nadchne pozitivy, jako:

  • Ochrana před UV zářením
  • Možnost odolnosti až do – 25 stupňů Celsia
  • Stálost i při teplotách okolo + 60 stupňů Celsia

Prodej skleníků nabídne různé velikosti

Při svém výběru byste neměli rozhodně zapomínat ani na výběr té správné velikosti. I ta je v tomto směru poměrně důležitá. Pokud budeme konkrétní, je třeba říci, že lze na trhu sehnat jak menší skleníky a pařeniště, tak i velký skleník, ideální třeba pro pěstování rajčat, stejně jako například i paprik. Zapomínat bychom neměli také na různé konstrukční řešení, které s velikostí jako takovou souvisí. Skleník z polykarbonátu totiž může být jak v provedení volně stojícího řešení, tak se samozřejmě může jednat také o variantu, která je určena k postavení přímo ke zdi. Třeba vašeho domu, nebo jakékoliv zdi, která ohraničuje vaši zahradu a váš pozemek.

sklenik3

Polykarbonátové zahradní skleníky jsou k dispozici se základnou, i bez ní

Myslete také na to, že každý skleník potřebuje základnu. Zde máte dvě možnosti, jakými se můžete vydat. Samozřejmostí je to, že můžete koupit polykarbonátové zahradní skleníky již s ocelovou základnou, která je určena k tomu, aby byla vsazena do té betonové, která je dnes nedoporučovanější volbou. Stejně tak ale skleníky prodej může nabídnout řešení bez základny, a tak je třeba myslet na to, že tuto ocelovou konstrukci dokoupíte zvlášť. Tedy pokud v daném směru nemáte jiné plány.

I levné skleníky z polykarbonátu nabídnou různá příslušenství

Skleník již máte téměř vybraný a tak je dobré myslet také na poslední krok. Tím je různé příslušenství, které je samozřejmě možné také dodatečně dokoupit, díky čemuž skleníky obohatíte vším, co mají mít. Mezi nejběžnější zboží právě ze segmentu příslušenství není nic jiného, než například regál pro skleníky, stejně jako to může být automatický otvírač oken, ale i různé náhradní díly. To vše daná sortiment dnes může nabídnout.