Pojistit si můžete i nemovitost, která je ještě ve stadiu výstavby

Zatím se teprve chystáte, že budete za rok nebo dva bydlet ve svém, koupili jste nedávno pozemek, připravili vše potřebné a dokončili základy budoucího rodinného domku. A že je snad ještě brzy myslet na nějaké pojištění?

Bohužel, chyba lávky! Je nejvyšší čas, abyste uzavřeli pojištění, už jen proto, že nabídka je velmi pestrá, a kromě rozestavěných nemovitostí se může týkat i vybavení kanceláří, chat, chalup a garáží. Takže jinak řečeno, máte určitě z čeho vybírat – jen si vše vhodně navolit…

Jednoduché řešení pro venkov i městskou periferii

Nezáleží, kde vlastně stavíte svůj nový domov. Cena za pojištění může být stejná, protože paušální částka se vypočítává z počtu obývaných metrů čtverečních. Je tedy pro všechny maximálně férová.

Pojištění jako takové je velmi důležité, mělo by být také pokud možno komplexní. Tedy vlastně pokrýt všechna rizika, která tu dnes a denně jsou. Klasické pojištění stavby ochrání rozestavěnou nemovitost před vandaly nebo rozmary přírody. Ta si totiž nevybírá, kdy se zrovna rozhodne udeřit, o to mohou být následky ničivější. Je lepší, když jste připraveni než později řešit veškeré hmotné škody bez odpovídající pojistky, tedy z vlastní peněženky.

A kolik to vlastně bude celé stát?

Za roční pojištění nemovitosti, co je zrovna ve výstavbě, nemusíte dávat žádné velké částky. Naopak, paušál bude vypočten podle jednoduchého schématu, stačí jen znát počet metrů čtverečních obytné plochy. Kalkulace majetkového pojištění bude snadno vyřešená i bez telefonátů nebo nutnosti osobní návštěvy pobočky v nejbližším krajském městě. Ušetříte tedy spoustu času a nervů, vyřízení všech náležitostí online je tedy velkou výhodou moderní doby. A platí nejen pro stavbu, samozřejmě…