Investice do nemovitosti se stále vyplatí

Častá otázka je, kam investovat vydělané peníze. Mezi jeden z nejvhodnějších způsobů bývá investice do nemovitosti. Byt nebo dům zůstane Váš, a pokud ho budete pronajímat, bude Vám ještě vydělávat. Ceny nemovitostí navíc opět rostou, nemovitost se Vám tak může zhodnocovat.

Vhodné byty na investování

Jaká nemovitost bývá nejvhodnější jako investice? Většinou to bývají malometrážní byty – 1+kk nebo 2+kk. Důvod je prostý, jejich pořizovací cena je poměrně nízká. Nebývají to byty, které by si lidé kupovali na celý život a proto jsou velmi často pronajímány.

Byty o větších dispozicích si pořizují spíše již rodiny s dětmi jako dlouhodobé bydlení. Nebývá o tak velké byty takový zájem jako o ty menší.

Pronájem nebo prodej

Nejen na pronájem můžete pořídit nový byt. Velmi často se stává, že se koupí byt starší, před rekonstrukcí. Nový majitel byt vkusně zrekonstruuje a následně prodá několika-násobně dráž, než za kolik původně koupil byt nezrekonstruovaný.

Pro takovou formu zhodnocení je třeba mít ale již nějaké prostředky, díky kterým byt koupíte a zrekonstruujete.

Výhodné investice

Developerských projektů se staví velmi mnoho. Výstavba probíhá především v Praze. Jedním z takových projektů jsou např. Viladomy Zbuzany. Jedná se o zajímavý projekt určený především pro rodiny s dětmi, kteří hledají dostatečný klid ale zároveň perfektní dostupnost do centra. V okolí hodně zeleně v podobě parků a přírodních parků. Mezitím 15 minut do centra Prahy.